Opnieuw heeft House of Animals in samenwerking met de dierenpolitie een malafide puppyhandelaar ontmaskerd. Deze keer kwam de tip van Belgische collega’s dat er op een adres vanuit Zaandam een doodzieke pup was verkocht. De handelaar blijkt te frauderen en liegt over de gezondheid en herkomst van de pups, die niet uit Nederland maar van broodfokkers uit Bulgarije afkomstig zijn.
Het zieke dier waarover House of Animals een melding kreeg, was afkomstig uit Bulgarije, veel jonger dan in het paspoort vermeld staat en de dierenarts die in het paspoort wordt genoemd bestaat niet. Dit laatste is ook bevestigd door de Bulgaarse autoriteiten. Dit alles is regelrechte fraude.
Illegale hondenhandel ontmaskerd in Zaandam
Het team van House of Animals Investigations hield deze illegale handelaar al langer in de gaten via Marktplaats, waar de puppy’s door hem werden aangeboden. Begin februari ‘25 reageerde het team op een advertentie voor een pup die uit Nederland zou komen. Tijdens de undercoveractie die daarop volgde bleek dat dit niet klopt. Ook dit hondje komt uit Bulgarije en is veel jonger dan in het paspoort staat, waarin ook nog diverse medische gegevens ontbreken.
De actie van House of Animals om de illegale hondenhandel vanuit Zaandam te stoppen leidde tot aanhouding door de dierenpolitie, zoals te zien is in de nieuwe reportage op YouTube. Karen Soeters van House of Animals:
“Het is zo ontzettend triest dat Marktplaats nog steeds niet haar verantwoordelijkheid neemt en advertenties van puppy’s blijft plaatsen. Ons team ziet iedere dag verdachte advertenties en dit is hier weer opnieuw een voorbeeld van. Het is dagelijkse kost, met aantoonbaar veel dierenleed als gevolg. We zijn daarom ontzettend dankbaar voor de fijne samenwerking met de dierenpolitie.”
Bekijk de confrontatie tussen Karen Soeters van House of Animals en de malafide hondenhandelaar uit Zaandam:
.
.
- Lees ook op AnimalsToday:
.
Karen’s blog: Misstanden gaan door bij dierenpension in Darp
©AnimalsToday.nl | House of Animals
Strijd mee tegen dierenleed!
Illegale hondenhandel ontmaskerd in Zaandam (video)